
Mostanából padlizsánból csak padlizsánkrémet szoktam készíteni, de most igen megkívántam a sült padlizsánt. Régen ettem már, akkor is bővebb olajban sütöttem, és jól megszívta magát.
Most csupán annyi olajban sütöttem, amennyi a pácolásához kellett + még egy csöppnyit tettem alá.
Nagyon finom volt. Húsevő apukám is megkóstolt egy falatot, neki is ízlett.
Az az ötletem támadt, hogy a padlizsánkrémet sem úgy fogom legközelebb készíteni, hogy megszurkálva sütőben megsütöm, hanem így fűszeresen olajban fogom megsütni, és úgy beízesíteni és összeturmixolni.
Hozzávalók: 1 padlizsán, olívaolaj, himalaya só, fűszerek (én grill és provance-i fűszerkeveréket használtam vegyesen – adalékanyag – és Na-glutamát mentes legyen!!!)
Elkészítés: A padlizsánt megmossuk, majd szeletekre vágjuk. Besózzuk, majd hagyjuk egy darabig állni. Utána az olívaolajba belekeverjük a fűszereket, és a padlizsán darabokat bepácoljuk. Hagyjuk egy kicsit pácolódni, majd egy kis olajon kisütjük őket. Figyelem! Sok olajat képes magába szívni, ezért tényleg ügyeljünk rá, hogy ne tegyünk alá sokat!!!
A salátához fejes salátát összevagdostam uborkával, paradicsommal, újhagymával, és leöntöttem egy kis Tartuffinoval (ez egy ízesített olívaolaj, melyet még Horvátországból hoztunk haza, Motovunból, szarvasgombás ízesítéssel). Mennyei finom! :)))
Jó étvágyat! 🙂
Szia!Próbáltad kókuszolajban kisütni ?Nem lesz annyira olajos,csak kevés kell hozzá,nem fekszi meg a gyomrot.megjegyzem a padlizsán a hasnyálmirigy problémás ok óvatosan fogyasszák.Üdv.:Hajnalka
Most fogom elkészíteni, drukkoljatok! 🙂
Hajrá Bea! 🙂
Isteni étel, én is sokszor elkészítem. Ha nem serpenyőben, hanem a sütőben, jénaiban sütitek, kevés olaj is elegendő hozzá. Bazsalikomos olivaolajjal locsolom meg gyengéden, és amikor kész, fokhagymás natúr görög joghurttal meglocsolom. Pirítóssal mennyei!
Nagyon fontos, hogy sütés előtt semmiképpen ne sózzuk be a padlizsánt. A só ugyanis kivonja a vizet a szeletből. Bármivel lehet fűszerezni, majd nagyon forró serpenyőbe öntve nagyon kevés olajat, azon érdemes megsütni. Mikor már látni a pörzsanyagokat a felületén, akkor van kész. A szeletek maximum 1 cm vastagok legyenek, így a belseje is átmelegszik megfelelően.
Az előre sózás nagyon sok esetben a sütésnél löttyedt állagot eredményez még húsok esetében is. A só ízesítésre szolgáljon, akkor még a vérnyomásra sincs rossz hatással.
Pácolásnál viszont pontosan azért kell sózni – minél gazdagabban – hogy a vizet így kivonjuk a pácolandó élelmiszerből.