Mindenki orvos. Hogy miért mondom ezt? Mert ez az igazság.
Paracelsus szavaival élve:
„A legjobb orvosság az ember számára az ember maga”
Egészségesnek teremtettél, de legalábbis egészségesebbnek, mint most.
Ha megnézed gyermekeidet, vagy vissza tekintesz, saját gyermekkordra eszedbe jut az a létállapot / közérzet, amikor úgy érezted fáradhatatlan vagy, a fáradtság szót nem is ismerted.
Valamennyien e közérzet visszaszerzésére vágyunk… Miért? Vágyunk rá, mert hiányzik, mert nincs.
„ Az egészség korona az ember fején, de csak a beteg ember láthatja azt”– mondja az egyiptomi közmondás. Vagy az amerikai indiánok szólása, amikor érzik testrészeiket, amiket épp úgy nem kéne, mint a levegővételt.
„van kezem, lábam stb..”
A fogyasztói társadalom azonban belénk sulykolta, hogy a kellemes közérzet, az egészség szinten tartása csak patikaszerek segítségével lehetséges, figyelmen kívül hagyva azt a szemléletet, amely valamennyi nép ősi irataiban fellelhető. A tested és lelked közti harmónia helyreállításával, a fizikai problémák okafogyottá válnak, mert egyetlen funkciójuk a szükséges változás, fejlődés sürgetése életedben.
Kár lenne alábecsülnünk az ősi gyógymódokat, hiszen példák milliói bizonyítják, amennyiben valaki VALÓBAN gyógyulni akar/akart a tünetek elkendőzése helyett, nem tabletták által váltott irányt élete.
Létezik még egy óriási félreértés, miszerint napjainkban mégis magasabb az átlagéletkor mint a korábbi évszázadokban, ezzel gyakran érvelnek a modern orvoslás megszállottjai, és divatos erre fogni a hagyományos gyógymódok háttérbe szorulását . Valóban vitathatatlan, hogy a korszerű műtéti eljárások, a gyors baleseti (sürgősségi) ellátás, a védőoltások, valamint a magas csecsemőhalandóság megszüntetése lényegesen javította a statisztikákat, de ne feledjük ÁTLAG életkorról beszélünk. Arról azonban már nem esik szó, hogy az egyén- a természettel összhangban élő legalábbis- mégis lényegesen magasabb kor ért meg, több volt a minőségi életet élő aggastyán. (mindazok ellenére, hogy a stresszből a régi korok emberének sem jutott kevesebb, ő még a farkastól, medvétől félhetett, mi a villanyszámlástól. 1-1)
Érdemes tehát kezünkbe venni sorsunkat, érdemes utánajárni, olvasni, tájékozódni, annak érdekében, hogy betegségünk, problémánk TÉNYLEG megoldódjon, és ne csak a tünetei szűnjenek meg átmenetileg. Bölcs nyelvünk nem véletlenül alkotta az egész-ség szót, amikor valaki beteg, nem egész, valami hiányzik belőle. A természetes gyógymódok az embert EGÉSZBEN testi, lelki, szociális, környezeti és életszemléleti egységben vizsgálja.
A nyugati orvoslásban, szervek szerinti besorolás a jellemző. Ez már eleve ellentmond annak, hogy az embert egységnek, egésznek tekintse. Mivel a betegségek kialakulását lelki tényezők is befolyásolják, a gyógyulni vágyónak szükségszerűen holisztikus modellt kell követnie.
A természetes gyógymódok, a holisztikus gondolkodás elve alapján egyénhez igazítják a terápiát. Te magad vagy, aki önmagadat leginkább ismered minden rejtett titkoddal együtt, ezért ki másra számíthatnál leginkább, mint önmagadra? Neked fontos egészséged megóvása, helyreállítása, ezért senki másra nem ruházhatod át ennek felelősségét.
Testünk, lelkünk, szellemünk elválaszthatatlan egységet képez, a gyógyító pedig valaha egy személyben volt pap, doktor, és pszichológus, célkitűzése mindössze az volt, hogy a hozzáfordulót visszavezesse önmaga EGÉSZségéhez, figyelje, támogassa anélkül, hogy harcába drasztikusan beavatkozna, ha kell, távolról figyelje, ha kell, irányt mutasson, közbelépjen.
Kérhetsz segítséget szakembertől, és kell is hogy kérj, de ne feledd: – Senki nem gyógyulhat meg helyetted. Neked kell kemény munkával megteremteni a harmonikus állapotot, hogy megértsd a betegség üzenetét, és mivel nehezen szerezted, meg tudd becsülni azt.
Forrás: www.egeszseg-termeszetesen.hu
(További érdekes cikkeket találsz még a fenti honlapon, ajánlom szeretettel!) 🙂
***
Vélemény?