Mitől reform a reform tejbegríz? Azért reform, mert nem tejbe és nem gríz. 🙂 Viszont tökéletes utánzata az igazi tejbegríznek.
Tehéntej helyett növényi tejhelyettesítőt, rizstejet használtam, gríz (búzadara) helyett pedig kölespehely volt az alap.
Édesítés sem cukorral történt, hanem agavé sziruppal + egy kis steviával.
No, azt hiszem, akkor már mindent el is mondtam róla, talán nem is kell recept hozzá, de azért leírom.
Hozzávalók:
növényi tej (rizstej), kölespehely, agavé szirup, stevia csepp vagy por, kis bourbon vanília por, tetejére kakaópor, karobpor és egy kis fahéj keveréke
Elkészítés:
A rizstejet felforralom, majd beleborítom a kölespelyhet (vigyázat, duzzad!). Addig főzöm, míg be nem sűrűsödik, de azért még kellemesen folyós marad. Kell is, hogy egy kicsit megázzon a kölespehely, hogy ne zavarjon.
Ha levettem a tűzről, édesítem agavé szirup és stevia keverékével, majd hozzáteszek egy csipetnyi bourbon vanília port. Tetejét meghintem karobpor + kakaópor + fahéj keverékével
Jó étvágyat!
Kedves Nóri!
Én gratuláltam tegnap Neked a honlapodhoz, illetve érdeklődtem a zabtej felől. A teljes szeműből készült verziót javasoltad, viszont elfelejtettem este beáztatni, ezért majd ma este készítem elő, hogy holnap reggel meglegyen a főpróba.
Nagyon tetszik ez a tejbegríz recept (is), s szeretném kipróbálni. Annyi lenne a kérdésem, hogy van-e jelentősége, hogy rizstejből készül vagy lehet esetleg zabtejjel csinálni? Illetve a kölespehely furcsa módon nem minden helyen kapható… Van viszont itthon bio zabpelyhem, illetve bio kölesem is. Esetleg nem pótolható valamelyikkel?
Válaszodat előre is köszönöm!!!:-)
Kipróbálhatod, de az íze biztosan nem lesz ugyanolyan, ha zabpehelyből készíted. Hmmm… nem tudom, kölessel milyen lehet, egy próbát megér! 🙂
Hogy rizstej-e vagy zabtej-e, teljesen mindegy…
A rizstej gluténmentes, a zabban található glutén is, ha esetleg ez szempont Nálad. 🙂