Az utóbbi napokat a trambulinok tanulmányozására fordítottam. Szinte elkápráztatott a sok információ, úgy érzem, a testmozgás témakörében megtaláltam a számomra leginkább megfelelő mozgásformát.
A trambulinozásnak, ugráló asztalon való ugrálásnak számtalan jótékony hatása van . Akinek ízületi problémái vannak, vagy túlsúlyosabb, az is elkezdheti a trambulint használni a zsírégetéshez, alakformáláshoz, fogyókúrához.
Ha még nincs otthon, feltétlenül szerezz be egyet otthonra. Többféle trambulin kapható, ám figyelj oda a minőségére. Inkább szánj rá egy pár ezer forinttal többet, de legyél biztos abban, hogy nem gagyi márkát és minőséget veszel. Mint utánaolvastam, vannak ugyanis olyan fajták, amik rugói nem igazán engednek, nem süllyed kellően mélyre, így a folyamatos ugrálás közben nagy a visszaütő hatás, ami árt az ízületeidnek, ínszalagoknak, izmoknak.
Otthoni méretből is van már több fajta, a 72 cm-estől elkezdve egészen a 144 cm-ig. 6-8 lábuk van, általában 30 cm magasak. Léteznek már összecsukható fajták is, így használat után kisebb helyen elfér, akár egy szekrényben.
Az ennél nagyobbak már általában kinti használatra szántak, és védőhálóval vannak körülvéve. Vannak 180 cm körüliek, 244 cm-esek, 3 méteresek, 3,6-osak, sőt, 4 méternél is nagyobb átmérőjűek. Ezekhez általában védőfólia és létre is tartozik, vagy külön kell megvásárolni hozzájuk.
Az anyaguk nagyon strapabíró, bírják az időjárás viszontagságait, és az UV sugárzást is, így nyugodtan kint lehet őket haszni a szabadban. A rugók is speciális korrózió elleni védelemmel kezelve vannak.
Döntsd el, hogy bent vagy szabadtéren szeretnéd-e használni, csak te esetleg a családod is, és úgy válassz méretet. Bármilyen mellett is teszed le a voksodat, feltétlenül ellenőrizd le a terhelhetőségét. Ciki ugyanis, ha megvásárolsz egy jó márkájú 96 cm-est, és kiderül, hogy a teherbírása csak 70 kg, míg te 98 kg vagy.
A Ph csoda fogyás című könyv is megemlíti a trambulinozást, ő napi 15 perc ugrálást „ír elő” heti 5 napon át, de akár mind a hét napon is végezhető, akár naponta többször. (Viszont itt is figyelni kell arra, nehogy túledzd magad – a túledzés is lehet akár romboló hatású is, hiszen savasít, de erről majd egy másik cikkben!)
Milyen jótékony hatásai vannak a trambulinnak?
– csökkenti a testzsír szintet
– erősíti a lábakat, hasat, karokat, csípőt
– javítja az egyensúlyérzéket
– kitartóbbá tesz, növeli az állóképességet,
– növeli az energiaszintet
– stimulálja az anyagcserét,
– fogyasztó és savtalanító hatású
– jó tesz a szívnek
– méregtelenít
– stabilizálja az idegrendszert
– építi az izomzatot
„A gumiasztalon ugrálás a legjobb aerob edzési mód, amelynek segítségével egyszerre szabadulhatunk meg a savas zsíroktól, és erősíthetjük testszöveteinket.” (Robert O. Young)
Végül egy videó egy trambulinos edzésről, remélem, tetszeni fog! 🙂
***
Te is rokonszenvezel a trambulinozással? Netán már van is otthon egy? Kérlek, oszd meg véleményed velünk! 🙂
Nekem már van trambulinom és tényleg hasznos:-)
Hol lehet Budapesten trambulinon edzeni az Őrs vezér téri Női Fitness-en kívül?
ez nagyon tetszik és sokat használ!!!és nekem van otthon trambulin!!
ajánlom mindenkinek!
10 kg-ot siman lefogyam kb.4 honap alatt-heti 5 alkalommal 1 ora trambulinon valo ugrälässal.Persz oda kellett figyelnem a kajalasra is.
g_kinga21@freemail.hu
Kedves Nóri!
Nem tudom, jó helyre írok-e, megkapod-e az üzenetemet személyesen, de az interneten keresgélve felfigyeltem több hónappal ezelôtti bejegyzésedre az ugróasztal témakörben. Tudnála bban segíteni, hova járhatnék Budapesten (akár bel, akár szabadtéri) ugróasztal tréningre? Vagy csak szabadon ugrálni óra/Ft árért, vagy edzôvel együtt… Ha tudsz, kérlek segíts!!
Várom kedves válaszod a g_kinga21@freemail.hu címre: Kinga
Kedves Kinga!
Sajnos nem tudok ilyen lehetőséget, nem vagyok budapesti.