Mennyei finom, főleg érett szilvából igazán ízletes, frissítő, őszi élő, nyers krémleves. Azaz főzés nélkül készült, így megmaradnak benne az értékes vitaminok, enzimek.
Tejet, tejterméket, lisztet, cukrot nem tartalmaz.
Villámgyorsan elkészíthető, laktató ebéd.
Hozzávalók: 5 érett szilva, 1-2 szelet avokádó, egy marék (kb. 15 szem) kesudió, csipet vanília por, nagyobb csipet őrölt fahéj, agavé szirup (vagy méz) ízlés szerint, kis víz, ízfokozónak: pár szem málna
Elkészítés: A kesudiót annyi vízzel összeturmixolom, hogy folyós, de sűrű, tejszínszerű állagot kapjak. Ebbe teszek egy kis vanília port és egy kis agavé szirupot (ízlés szerint). Közben a szilvából 3-at, négyet kimagozok, majd turmixgépbe téve, a kesutejszínt hozzáöntve, egy kis fahéjjal megbolondítva, a málnát és egy kis avokádót hozzátéve (hogy krémesebb legyen) jól összeturmixolom. A maradék szilvahúst kis kockákra vágjuk, és azt szórjuk a levesbe.
Én citromfűvel díszítettem. Nagyon finom, még a tányért is kinyaltuk utána. 🙂
Jó étvágyat!
u.i: Amúgy is! Miért főznénk agyon? Egy amúgy lúgosító hatású gyümölcsöt a főzés által miért varázsolnánk savasító hatásúvá? Mikor így frissen, természetes állapotában is rendkívüli finomságok születhetnek szilvából.
Kedves Nóri!Mindig szívesen olvasom az újdonságaidat.Mi van akkor,ha valaki pontosan a kesudióra allergiás és nem tud róla? Milyen magyar termékkel helyettesíted?Úgy tudom genetikailag kódolva vannak bennünk az európai gyümölcsök illetve zöldségek,tehát nem biztos hogy ugyan-úgy felszívódik
az új v.különleges étel.Üdv. Hajnalka
Szerintem héjától megpucolt mandula megfelel erre a célra. De ebből a receptből ki is hagyható, ha van benne avokádó, az is krémesítő hatású levesekbe.
Dr. Douglas N. Graham erről mást ír, 80/10/10 könyve 133. oldalán, kicsit meredek, tudom. 🙂 Azt írja, hogy minden ember a trópusokról származik, ezért a legideálisabb számára a trópusi gyümölcs, hiszen az emberi faj onnan szétszóródva népesítette be a többi területet.
„Az ember anatómiailag és fiziológiailag is alkalmazkodott a trópusi ételekhez, főként a gyümölcsökhöz ….” stb.
Aztán hogy hol az igazság …. – azt hiszem, nem tudjuk meg sose pontosan.
Persze az, hogy hogyan érkezik hozzánk, hazánkba, környezetszennyezés … stb. – az már egy másik téma…