Van egy ún. kronologikus életkorunk, ez valódi éveink számát jelenti. Sokszor azonban ez az életkor nem fedi le azt, hogy a szervezetünk milyen stádiumban van.
Lehet egy huszonéves szervezete erősen elsavasodva, teste elhanyagolva, míg tud egy 50 éves nő olyan állapotban lenni, mintha csak 30 lenne.
Mitől függ a biológiai életkorunk?
Véleményem szerint sok mindentől.
Első és legfontosabb a táplálkozás. Ha nem helyesen étkezünk, nyakra főre faljuk a savasító ételeket, bolti műeleségeket fogyasztunk, akkor szinte 100 %, hogy biológiai életkorunk több annál, mint ahány évesek vagyunk.
A szervezetben lévő folyadék (a sejtek, szövetek közötti folyadék) minősége, lúgossága nagyban befolyásolja a biológiai életkort.
A testmozgás, fizikai aktivitás, fizikai erőnlét is szerepet játszik abban, hogy vajon idősebbnek, vagy fiatalabbnak nézünk ki, mint amilyenek valójában vagyunk.
Le kell szögezni itt, nemcsak a kinézet számít, az is fontos, mi hogyan érezzük magunkat, hány évesnek.
A lelki harmónia, önelfogadás, stresszmentes élet, szeretet, megbecsülés, harmonikus emberi kapcsolatok is részt vesznek biológiai életkorunk kialakításában, egyszóval egész életmódunk, élet stílusunk.
Nem késő változtatni sosem.
Ha idősebbnek, öregebbnek látszol, érzed magad, mint amennyi korod valójában, legfőbb ideje, hogy időben lépj.
Tarts egy valódi méregtelenítő, tisztító kúrát, szabadulj meg súlyfeleslegedtől, mozogj, élj harmóniában, szabadulj meg a stressztől, és meglátod, megfiatalodsz testben is és lélekben is.
Aki túlsúllyal küzd, az 20 kg-tól való megszabadulás esetén akár a súlyfelesleg mellett akár 5-7 évet is „ledobhat” magáról.
Hallottad mostanában ismerőseidtől azt, vagy kaptad valakitől mostanában azt a bókot, hogy „remekül nézel ki”?
Ha nem, tarts önvizsgálatot.
***
Te hány évesnek érzed magad valójában? Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről a témáról?
Van egy olyan érték, amellyel meghatározható a valódi – BIOLÓGIAI – életkorunk. AGE névre hallgat (előrehaladott glikációs végtermék), mára bizonyítottan ezek felhalmozódása felelős a szervezet, a bőr és az idegrendszer öregedéséért egyaránt.
Ahogy ennek jobban utánaolvastam bebizonyosodott, hogy amit itt írtatok, teljesen egybeesik az orvosok által megadott információkkal.
Az AGE a szervezetben nem baj, ha van, ha viszont túl sok van, na akkor gyorsabban öregszünk. Ami ennél is rosszabb, túl sok ilyen AGE felhalmozódása egyértelmű előjele számos betegség kialakulásának:
– cukorbetegség,
– veseproblémák,
– keringési rendellenességek,
– időskori idegrendszeri problémák,
– látászavar…
Vagyis aki tudja az AGE értékét, az tisztán látja szervezete BIOLÓGIAI életkorát, és pontosan megtudhatja milyen esélye van a fenti betegségek kialakulásához szervezetében.
És milyen érdekes, ez az AGE kialakulását az általatok írt táplálkozás és mozgáshiány, valamint a rossz alvás halmozza fel!
Mi ezt az AGE értéket tudjuk mérni hazánkban egyedülálló módon, szövettani vizsgálatok nélkül, fájdalommentesen!
Köszönöm, hogy elolvastátok!